Matrace

Navštivte svět spaní v Linaku

Na matraci od nás vám to vždycky půjde
Jednu třetinu svého života prospíme. Díky spánku regenerujeme naše psychické i fyzické síly.  Pro zdravý spánek je nutné, aby páteř byla při ležení podepřena ve svém přirozeném stavu, meziobratlové ploténky se mohly uvolnit a nedošlo k jejich deformaci a následné bolesti zad. Dojde také k uvolnění kloubů a svalů. Kvalita spánku záleží na zvolení vhodné matrace i roštu. Proto jsme navštívili Linako Klatovy, které je největším prodejcem zdravotních matrací v regionu.  Zde jsme hovořili s jeho majitelem Ladislavem Šiplou.

Jakou matraci?

V našem Obchodním domě Linako v Klatovech a horažďovické prodejně máme velký výběr zdravotních matrací a obsluhující personál prošel několika kurzy školení. Odborně vám poradí jaká zdravotní matrace bude pro vás nejvhodnější. Všeobecně platí zásada zachovat páteř při ležení na matraci v rovině.  Tvrdá matrace může deformovat páteř, stejně tak jako příliš měkká. Proto při výběru nezapomeňte, na jakou zátěž bude matrace použita. Výběr materiálu necháváme na zákazníkovi. Protože přímo spolupracujeme s výrobci matrací, není problém vyrobit ji podle individuálního přání klienta. Například nyní probíhá akce na luxusní matrace SPACE se třemi anatomickými zónami a jádrem s PUR pěny, která má na ložné ploše masážní nopky příznivě ovlivňující prokrvení svalů a pokožky ve spánku. Matrace poskytuje vysoký komfort a má vynikající ortopedické vlastnosti ať spíte na zádech nebo na boku.

Jaký rošt?

Nejvhodnější je položit matraci na dřevěný nebo lamelový rošt. Nedoporučujeme pevné desky, které rozhodně nejsou vhodné. Jestliže někdo chce mít matraci na pevné ploše, pak doporučujeme pevné rošty umožňující odvětrání. Nejvhodnější jsou však i z lékařského pohledu lamelové rošty, které nabízejí regulování tuhosti v různých polohách. Na posteli není  nejdůležitější to, co je našim očím skryto – rošt a matrace. Na jejich kvalitě záleží jestli budeme ráno vyskakovat z postele jako rybička nebo se zvedat unaveni, rozlámaní a nevyspalí. V našem Obchodním domě Linako si vyberete díky velmi bohaté nabídce ten správný typ kompletní postele.